RADIO TV OLTENITA
PublicitateSocial

Liga a 4-a / CSM Olteniţa, victorie fără probleme la Mănăstirea

liga-1Sâmbătă dimineaţă s-a desfăşurat la Mănăstirea partida de verificare dintre echipa locală, Unirea şi CSM Olteniţa. Partida a fost dominată de olteniţeni care au câştigat uşor cu 5-3 (5-1). Pentru olteniţeni au marcat: Chiriţă, P. Ungureanu şi Ghiţă, ultimii câte două goluri.
Tehnicianul olteniţenilor, Virgil Bogatu a mizat pe: Ştef – Catană, Wincentovicz, Constantin, G. Stoica – Hârtescu, Cudalbu, Porumbel, Ghiţă – Chiriţă, P. Ungureanu. După pauză au mai evoluat: Pintea, Frătescu, I. Stoica şi Dociu.
Unirea s-a străduit să ofere o replică pe măsură, revenindu-şi abia după pauză când a reuşit să mai înscrie alte două goluri fără să mai primească vreunul. Partida „retur” ar fi trebuit să se desfăşoare miercuri la Olteniţa însă gazdele de sâmbătă au refuzat „invitaţia” susţinând că nu-i mai poate convoca, într-un timp atât de scurt, pe jucători.
Pentru Unirea au evoluat şi 3 „noutăţi” însă situaţia lor e departe de a fi rezolvată. Deşi s-a aflat în discuţii cu CSM Olteniţa, L. Novac a evoluat pentru Unirea însă el ar fi semnat între timp pentru o formaţie de liga a 4-a din judeţul Teleorman. S. Ispas şi Băjenaru au jucat „de plăcere”. S. Ispas se află sub contract cu Dunărea Călăraşi iar Băjenaru, cu Înainte Modelu.
Partida a fost urmărită din tribună şi de primarul localităţii Modelu, Gheorghe Dobre, însoţit de stafful tehnic al echipei Înainte dar şi de „scouter-ul” vicecampioanei, Venus, Doru Simion. De altfel, CSM Olteniţa şi Venus Independenţa se vor afla sâmbăta viitoare faţă în faţă pe arena din Olteniţa. Amicalul e programat de la ora 11.00. sursa-arenamedia.ro