Social

Bănuiți de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, reținuți de polițiști

 

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Călărași au reținut pentru 24 de ore, 6 persoane bănuite de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

În fapt, la data de 20 iulie a.c., polițiștii au fost sesizați de un bărbat, de 30 de ani, din localitate cu privire la faptul că în zona unde locuiește este tulburată liniștea publică, urmare a unei stări conflictuale între mai multe persoane.

Cercetările desfășurate cu operativitate de polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale au condus la identificarea și reținerea a 6 persoane, cu vârste cuprinse între 18 și 43 de ani.

Cei în cauză au fost depuși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Călărași, urmând a fi sesizat parchetul în vederea luării unor măsuri preventive.