Categories: Social

Un cetatean din OLTENITA- prins cu aproape 300 de kilograme de pește fără documente

 

 

Polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Grădiștea au depistat un bărbat care transporta cu un autovehicul aproape 300 de kilograme de pește, fără documente de proveniență a mărfii.

În noaptea de 10 octombrie, polițiștii au identificat, pe raza comunei Ciocăneşti, un autovehicul, condus de un bărbat de 57 de ani, din Oltenița, județul Călăraşi, în care se afla cantitatea de 275,5 kg peşte, pentru care conducătorul auto nu deținea documente de proveniență.

Întreaga cantitate de peşte a fost confiscată şi predată unei societăți cu profil piscicol în vederea valorificării.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de deţinerea, transportul sau comercializarea fără documente legale a peştelui, icrelor ori produselor din peşte obţinute din pescuit.

dragon

Recent Posts

CJ Calarasi – Istoria de acum mii de ani continuă să iasă la lumină la Măriuța „La Movilă”

La mijlocul lunii august au fost reluate cercetările în situl eneolitic de la Măriuța, pe…

16 minute ago

CJ Calarasi – Se convoacă Consiliul Judeţean Călăraşi în şedinţă ordinară, la data de 27 august 2026

Se convoacă Consiliul Judeţean Călăraşi în şedinţă ordinară, la data de 27 august 2026, ora…

o zi ago

CJ Calarasi – Ziua Marinei ⚓ Călărași | 2026

Ziua Marinei Călărași | 2026

o săptămână ago

După 25 de ani, Plaja Tineretului este din nou deschisă călărășenilor.

Un loc care a făcut parte din copilăria și tinerețea multor generații este redat călărășenilor.…

3 săptămâni ago

O nouă etapă pentru dezvoltarea infrastructurii turistice din județul Călărași

Consiliul Județean Călărași informează că, în urma finalizării procedurii de licitație publică, Gara Fluvială și…

4 săptămâni ago

This website uses cookies.