Pentru mine acest vot reprezintă angajamentul comun, promisiunea de a merge mai departe împreună, cu responsabilitate, curaj și respect față de oamenii care ne-au girat să-i reprezentăm.
Social-democrații călărășeni au demonstrat de fiecare dată că știu să fie uniți și să pună interesul oamenilor mai presus de orice.
Un gând special de apreciere se îndreaptă și către invitații noștri de la centru: domnii miniștrii PSD – Florin Barbu ( Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale) și Alexandru Rogobete (Ministerul Sănătății) care ne-au fost alături astăzi.
Mulțumesc pentru susținere și domnilor Adrian Gadea președintele Consiliului Județean Teleorman și Alexandru Potor – primarul municipiului Slobozia.
Prezența dumnealor m-a onorat și confirmă faptul că vocea noastră contează, că munca noastră este văzută și apreciată.
Mulțumesc conducerii județene a Partidului Social Democrat Călarași, domnului Vasile Iliuță – președintele PSD Călărași, doamnei senator Daniela Mihai, domnului deputat Ion Samoilă pentru sprijinul constant și pentru echilibrul pe care îl oferă organizației noastre.
Este important să știm că avem în spate o echipă care ne susține și care crede în potențialul Călărașiului.
Mi-au fost alături, în prezidiul conferinței de alegeri și domnul Mihăiță Beștea – primarul municipiului Oltenița, dar și doamna Mirela Tache – președinte OFSD Călărași.
Urmează o perioadă în care va fi nevoie de mai multă muncă, de dialog și de unitate.
Vă asigur că voi rămâne același om deschis, prezent în comunitate și atent la nevoile oamenilor.
Împreună putem construi mai mult, mai bine și mai temeinic.
Mergem înainte, împreună, pentru Călărași și pentru oameni.