Categories: Social

Donare de sânge în Protopopiatul Oltenița

 

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, marți 09 iulie 2019, ora 09°°, Protopopiatul Oltenița  a organizat o noua acțiune în cadrul campaniei naționale susținută de Patriarhia Română  „Donează sânge, salvează o viată”.

Prin amabilitatea doamnei Raluca Mihaela Cruceat, director al Centrului de Transfuzii Sanguine  Ialomița, o echipă medicală s-a deplasat la sediul Protopopiatului Oltenița pentru realizarea acestei acțiuni.

La demersul umanitar au luat parte persoane din municipiul Oltenița si din localitațile învecinate arătând dragoste și solidaritate față de cei aflați în nevoie.

Printre donatori s-au numarat si preoți, alături de doamne preotese, care prin exemplul lor au contribuit la reușita acestei inițiative.

Mulțumim preoților și tuturor celor care astăzi au ales să dăruiască „strop de viață” care au atăt de mare  nevoie de sânge!

 

A consemnat doamna Ioniță Gina Eugenia, asistent social al Protopopiatului  Oltenița.

 

dragon

Recent Posts

PSD-CALARASI. Organizația Seniorilor Social-Democrați Călărași și-a ales noua conducere.

Sâmbătă, 23 mai, la sediul Organizației Județene PSD Călărași, a avut loc Conferința Județeană de…

o lună ago

PSD CALARASI – 🌹 Felicitări doamnei senator Daniela Mihai pentru alegerea în funcția de președintă a Organizației Femeilor Social-Democrate Călărași!

Felicitări doamnei senator Daniela Mihai pentru alegerea în funcția de președintă a Organizației Femeilor Social-Democrate…

o lună ago

CJ CALARASI – Județul Călărași, prezent la Bruxelles!

Județul Călărași, prezent la Bruxelles în dezbaterile privind viitorul finanțărilor europene În perioada 11–13 mai…

o lună ago

This website uses cookies.