CRONICA MICROBISTULUI de Dumitru iorgu !

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/buterezr/radiotvoltenita.ro/wp-content/themes/covernews/inc/hooks/blocks/block-post-header.php on line 43

Colț de stelist.Steaua -Sepsi -2-0.
Steaua a inceput meciul cu un ,,11” ciudat, cu multe improvizații si acest lucru și-a pus amprenta pe evoluția echipei, în prima repriză.A fost o primă repriză cu multe căutări, cu multe încercări si experimente, cum numai în meciurile de pregătire mai întâlnim.In schimb, Sepsi s-a prezentat in această primă repriza,ca o echipă legată, solidă și bine așezată în teren de experimentatul antrenor, Eugen Neagoe.Si parcă vrând să ne arate că nu au venit să facă act de prezență, cele mai mari ocazii si singurele ale reprizei, au apartinut transilvănenilor, dintre care una a fost o bară.A doua repriză a inceput sub aceleași auspicii, în ciuda celor două schimbări asteptate de toata lumea si care sper să nu devină clasice, Bizonul si Moruțan.Trece o oră de joc si mă întreb dacă Dică a fost în stare să le spună ceva în termeni tehnici jucătorilor, la pauză !? Și dacă, da, câți au înțeles ?! Bălașa, deși avea timp să respingă o minge, preferă să intre la intimidare, comite un fault urât și se ,,pricopseste” cu un galben, în cel ma pur stil dâmbovițean, care de-a lungul istoriei fotbalului românesc, ne-a pricinuit atâtea pagube gratuite.Sepsi respinge lejer, atacurile anemice ale steliștilor, dar vine min.80 si după o fază care nu anunța nimic, în urma unei centrări, Steaua obtine un penalty clar, după un henț fără dubii.. Harlem Gnohèrè, ca de obicei, isi face datoria și 1-0. Imediat înscrie si Coman, dintr-o lovitură liberă, un gol frumos, se face 2-0 si…atât.Când o echipă câștigă după un asemenea meci urât, clișeu ziaristic sună cam așa: ,,A fost un meci de uzură, în care până la urmă, experiența si valoarea și-a spus cuvântul.” Pe dracu’ ! N-a fost deloc așa. Cele două goluri nu au nicio legătură cu restul meciului, fiind goluri în urmă unor faze de …,,autor”!!!

Notice: Undefined variable: responsive_view_320 in /home/buterezr/radiotvoltenita.ro/wp-content/plugins/advanced-floating-content-lite/public/class-advanced-floating-content-public.php on line 205

Notice: Undefined variable: content in /home/buterezr/radiotvoltenita.ro/wp-content/plugins/advanced-floating-content-lite/public/class-advanced-floating-content-public.php on line 121